ВІРТУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ

Подорожуємо, не виходячи з дому

Вебліографічний путівник


Віртуальна екскурсія Музеєм скла у Львові


Перейти до віртуальної екскурсії
    Музей скла — самостійний відділ Львівського історичного музею, у якому експонується історія склодувства Галичини і Львова, а також діє кімната тимчасових експозицій витворів сучасних львівських склодувів. Музей скла відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два розділи «Історичне скло» і «Сучасне скло».

Львівський музей історії релігії – установа культури, в якій за допомогою зібраних унікальних матеріалів висвітлюється історія світових і національних релігій, діяльність церковних організацій. 





Віртуальна екскурсія музеєм-садибою Івана Котляревського у Полтаві


 Перейти до віртуальної екскурсії    
   У цій садибі в самісінькому центрі Полтави народився основоположник сучасної української мови – Іван Котляревський. Тут він прожив усе своє життя. Тут була створена славнозвісна «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник». 
   Івана Котляревського сучасники знають, насамперед, як письменника. Втім, це була багатогранна особистість. Він вчителював, грав на скрипці, писав музику, досконало володів французькою мовою, знав латину, давньогрецьку, перекладав Сафо, заснував перший у Полтаві театр та був його директором.


Віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди

   Філософські ідеї та спосіб життя Сковороди – нерозривні: він навчав бути самотнім – і сам був самотнім; навчав бути бідним – і сам був бідним; закликав до висот людського духу, до віри в Бога – і сам був на вершині духу, на вершині віри.



Інтерактивний музей "Таємна аптека" м. Львів
Історія цього незвичного музею розпочалася у 2012 році, коли в одній із найстаріших львівських аптек «Під Угорською короною», що на площі Соборній, 1, під час проведення будівельно-відновлювальних робіт було "знайдено" таємний вхід у підземелля. Тут "виявили" давню фармацевтичну лабораторію, у якій таємний аптекар досі "варить"мило для хабарників і "виготовляє" піґулки для щастя.

Музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка
                                  Перейти до віртуальної екскурсії


Віртуальна екскурсія Музеєм Гетьманства

Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби. 
Основні фонди Музею налічують понад 6000 експонатів.


Музей розпочав свою роботу у 1998 році. До його колекції увійшли експонати установ-попередників – Київського воєнно-історичного музею, заснованого у 1910 році, та Музею історії військ Київського Червонопрапорного військового округу, створеного у 1967-му. Експозиція музею охоплює історію військової справи на теренах України від того часу, коли у причорноморських степах жили войовничі скіфи, й до сьогодення.

Віртуальна екскурсія Дніпропетровським національним історичним музеєм 

ім. Д.І. Яворницького

Дніпропетровський історичний музей ім. Д. І. Яворницького – один з найстаріших музеїв України. Музей засновано 1849 року громадськістю міста з ініціативи та за безпосередньої участі Катеринославського губернатора А. Я. Фабра та директора училищ губернії Я. Д. Грахова. З 1902 по 1933 роки музей очолював видатний український історик, академік Д. І. Яворницький (1855–1940), ім’я якого було присвоєно музею 1940 року. Протягом 155 років у Дніпропетровському історичному музеї сформувалось 250-тисячне зібрання музейних предметів – різноманітних історичних та культурних пам’яток України, місцевого краю, різних культур світу (Єгипет, Греція, Китай, Японія). Серед численних пам’яток вирізняються унікальні предмети: археологічні знахідки – Керносівський ідол та Наталіївська стела III тис. до н. е., половецькі кам’яні баби Х–ХШ ст., скіфські та сарматські древності, реліквії запорізького козацтва (зброя, клейноди, одяг, живопис, документи), стародруки (140 одиниць), багаті нумізматична, архівна та фотографічна колекції тощо. Щорічно до фондів музею надходять 2–6 тисяч одиниць музейних предметів. З метою комплектування фондів здійснюються археологічні (дві на рік), етнографічні та історико-побутові експедиції в міста та райони області.



Палац Потоцьких м. Червоноград
                   Перейти до віртуальної екскурсії







Cтарий Замок - це один з найбільш привабливих об'єктів Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. На території в розміщено експозиції, які відтворюють сторінки історії замку та краю



Бахчисарайський палац
Бахчисарайський палац - унікальний шедевр османського зодчества XVI - XVII століть, який дійшов до нашого часу. Це історико-архітектурний пам'ятник світового значення.
    Бахчисарайський палац у минулому був головною резиденцією, родовим гніздом ханської династії Гераїв (Гіреїв) - правителів Криму. Зведення нового палацу поклало початок місту Бахчисараю на місці селища Салачик.

Немає коментарів:

Дописати коментар